Začátek

Je prvního září 2018

sobota a tohle je můj první článek. Za prvé bych Vás chtěl upozornit a zároveň se omluvit za to, že nejsem zrovna dobrý češtinář, kdyby Vám něco nesedělo, stačí mě kontaktovat a já to následně poupravím. Tak jako tak vykonám maximum proto, aby Vaše chvíle u mých článku byli jedny z těch příjemnějších. Mám rád humor tak doufám, že budete mít úsměv na rtech, samozřejmě budu se snažit, aby Vám hrubky nebili do očý. (smích).

Vypnul jsem všechny sociální sítě, televizi, mobil vlastně vše, co by mě mohlo ohrožovat v psaní, teda sousedy jsem vypnout nedokázal, ale nevadí. Nechal jsem si zpříjemnit psací náladu relaxační hudbou od Maxe Richtera. Mimochodem pokud jste fanoušci seriálu Taboo s Tomem Hadrym určitě budete vědět.

Na úvod bych rád napsal asi tohle. Nebudu se momentálně nějak extra představovat, to si nechám na jiné články, ať máte co číst a já co psát. Napíší to asi takhle, vždy jsem chtěl být součást nějakého velkého projektu, kde by moje jméno něco znamenalo, problém byl v tom, že jsem jako vždy všechno moc brzo vzdal, byl jsem línej a do toho moje vůle pro práci byla takřka nulová. Na začátku roku mi v hlavě projela myšlenka "Libor, co tak si založit osobní stránky ala blog ? " Prvotně jsem si řekl, ano to není špatný nápad. Když jsem ale usedl za klávesnici notebooku s cílem psát, napíší Vám to asi takhle, seděl jsem a čuměl s otevřenou hubou na obrazovku a jediného co jsem se dočkal tak se mi třepaly prsty nad písmenky. V tu ránu jsem si řekl do prdele. Vlastně šel jsem do něčeho bez nápadu. Časem to bylo tak, že jsem možná vytvořil jeden, dva odstavce, ale nemělo to absolutně žádný efekt. Začal jsem doslova obdivovat lidi, kteří si prostě sednou a píší. V hlavě mě kolovalo, mám se do něčeho takového pouštět ? 

Odpověď teď zní ano, má to cenu, pořádně jsem si to promyslel, ale o tom se rozepíší níže. Rok utíkal a já to samozřejmě tak jako všechno vzdal, milion rozepsaných vět ve wordu. Nakonec jsem někdy v červnu udělal první krok, založil jsem si stránky se svým jménem, jupí (smích) ale to je asi tak všechno. Teď už vážně. Co mě k tomu vlastně donutilo ? V životě jsem udělal mnoho chyb a vlastně jako každý chodící člověk po této planetě jsem si zažil jak dobré tak i špatné chvíle, jde o to, že jsem žil stylem života, který přestal fatálně vyhovovat a tak jsem chtěl a chci změnu. Přiznám se, že když jsem se teď ponořil do psaní s čistou hlavou mohu říci, že jsem totálně ztratil pojem o čase a nechal jsem myšlenky plynout přes prsty a najednou se vše objevovalo ve wordu. Beru to jako první krok a ten bývá vždy nejtěžší.

Vše se odvíjí od mých cílů a priorit do života, dlouho jsem přemýšlel, co vlastně chci. Jednou z nich je restartovat život, změnit životní styl. A najít si nové hobby a plány které jsem měl v minulosti zrealizovat. Nechci dále už ve strachu utíkat, ale postavit se všemu čelem, vlastně o tom ten život je, jinak pak se nemůžu divit, že klesám čím dál víc dolů. Je to vždy v hlavě, já jsem se rozhodl, pro změnu. Jednou bych chtěl být kámen víte, který je ten nejtvrdší ? Jsme to my! Upřesním je to naše vůle, naše jádro. No já jsem spíš takový malý kamínek, který se ještě drolí (smích) avšak, doufám, že se budu moct kouknout plně do zrcadla a říct si. Jo ! 

Teď, ale k věci. Moc rád bych se zbavil svých špatných myšlenek a předal je v podobě příběhů. Problémy jsou všelijaké, od problémy s alkoholem, samotu, depresi, ponižování, šikanu a mohl bych pokračovat dále. Jde o to, že bych se chtěl spíš podělit o zkušenosti a taky jeden z hlavních důvodu abych to v sobě nemusel dusit... Je to zatím jen vize, ale přemýšlel jsem nad tím, že bych jednou vytvořil projekt, který by pomáhal těmto lidem a jsou na tom lidi mnohem hůře. Mým cílem je abych nejen já, ale i Vy.. Vy co jsem navštívili tyto stránky, tento článek měli úsměv na tváři.

Takže chlapci a děvčata, abych nebyl furt na negativní vlně, tak přepneme, co vy na to ? Mým cílem je vytvářet radost, je to jedna s priorit. Dále jsem velký fanoušek mnoha klubů a sportovců v mnoha sportech, a určitě bych byl pro zlepšit docházku na sportovní akce, utkání. Po sportovní stránce se zlepšit ve všech oblastech. Docela mě i napadlo, zlepšit se v kuchyni, máte nějaké spešl tipy ? (smich) Určitě v těch to věcech čekejte nějaké články. To co bych rád zrealizoval je to, že se chci stát fotbalovým trenérem a věnovat se florbalu možná také jako trenér, oba sporty mě táhnout neboť je miluji. Myšlenka trenéra, mě trápí minimálně od jednadvaceti, takže vlastně šest let jsem to bojkotoval ? To je úlet, až se stydím. Tímhle bych měl aspoň důvod se tomu věnovat, díky tomu, ukázat cestu začínajícího trenéra, rád bych zakomponoval vtipné videa téhle cesty. 

Samozřejmě priorit mám víc, jelikož mám sedmadvacet let, mezi ty první je udržet si "zatím" stálou práci, kvůli příjmům, najít si nádhernou "ikdyž to je jen bonus" (smích) spíše holkou nádhernou v jejím srdci, se kterou bych si mohl třeba založit rodinu. Určitě tou lepší cestou kterou jsem si nalajnoval, ikdyž vím, že jsem naprostým začátku, najít pozitivně naladěný kamarády a těch dalších menších priorit je mnohem víc. 

Od cestování až po čtení knih, mám co dohánět. Co mě ještě napadlo tak vytvářet nějaké výzvy s čtenáři, myslím, že by to mohla být sranda. Zájmu mám docela dost, ale to časem. Každopádně pokud jste dorazily čtením až na konec, tak vám děkuji za přečtení, pokud máte nějaké dodatky na zlepšení, klidně do mě solte. Webové stránky budu časem doplňovat. Jo a sorry za tu gramatiku.